Детали за свадбата кои никогаш не треба да ги споделите на социјални мрежи

Славете ја љубовта, но не го споделувајте секој момент од организацијата и реализацијата на социјалните мрежи.

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-01.jpg

Кога станува збор за социјалните мрежи, луѓето често претеруваат и не ја знаат границата до која може да одат со објавите.

За оние кои погрешно ги сфатиле социјалните мрежи – не треба да си го пренесете цел живот и да ги објавите сите детали.

Некогаш од заштита и безбедност, а некогаш бидејќи никого не го интересира – кои работи за свадбата никогаш не треба да ги објавувате?

Колку пари сте потрошиле на големиот ден (или колку се скапи свадбите)

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-002.jpeg

Вашата листа со гости (преку фотки од организацијата)

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-03.jpg

Невестинскиот фустан (оставете нешто да биде изненадување)

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-04.jpg

Искажување јавни фрустрации за одредени гости на свадбата

Постојани објави за тоа под колкав стрес/возбуда сте – никој не го интересира

Секојдневно одбројување до денот на свадбата

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-05.jpg

Тековно известување за целиот ден – од прво кафе, до шминка, до земање од дома и ресторан

И секако, не мора да ги објавите сите можни фотографии, или пак да објавувате секој ден фотки од свадба во наредните месеци

raboti-za-svadbata-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-spodelite-na-socijalni-mrezhi-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
11 фото докази дека свадбата може да ви биде бајковита и без да потрошите цело богатство „Сама си направив торта и колачи за свадба. Беше многу стресно, но вредеше секој...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg