Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден?

Ема Мејл е 36-годишна креативна жена која не можела да се помири со фактот дека нејзината сакана венчаница ќе треба да стои на закачалка до крајот на животот...

kako-edna-nevesta-se-snasla-za-da-si-ja-nosi-vencanicata-sekoj-den-001.jpg

Венчаницата која ја одбрала била прилично едноставна, направена од бела тантела и нежна постава, со кратки ракави и разголен грб.

Но, за да може да си ја носи секојдневно кога и да посака, решила да ја обои во темно зелена боја и да го искине долниот дел од фустанот, за од долг да добие средна должина.

„Го обожавам фустанот. Добива многу внимание и комплименти, но никој не забележува дека тоа е мојата венчаница.“

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg