Како една невеста се снашла за да си ја носи венчаницата секој ден?

Ема Мејл е 36-годишна креативна жена која не можела да се помири со фактот дека нејзината сакана венчаница ќе треба да стои на закачалка до крајот на животот...

kako-edna-nevesta-se-snasla-za-da-si-ja-nosi-vencanicata-sekoj-den-001.jpg

Венчаницата која ја одбрала била прилично едноставна, направена од бела тантела и нежна постава, со кратки ракави и разголен грб.

Но, за да може да си ја носи секојдневно кога и да посака, решила да ја обои во темно зелена боја и да го искине долниот дел од фустанот, за од долг да добие средна должина.

„Го обожавам фустанот. Добива многу внимание и комплименти, но никој не забележува дека тоа е мојата венчаница.“

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
Датуми за венчавка кои се сметаат за среќни, според нумерологијата Според нумерологијата, датумот за венчавка кажува многу за тоа каков ќе биде бра...
Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
10 модели на венчаници кои ќе бидат хит во 2024 година Шарени цветови, впечатливи деколтеа, одвоени ракави … погледнете ги овие доминан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg