Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Дел од најубавите македонски невести на Инстаграм (фото)

Изминатиов период беше тежок за сите во поглед на планирање и организација на свадбите, но сепак некои парови успеаја да ја имаат својата бајка, а некои невести венчаницата од своите соништа.

del-od-najubavite-makedonski-nevesti-vo-2020-21-va-foto-01.jpg

Бајковити венчаници, везови, рачни изработки и најважно од сè многу љубов и насмевки... Ова се дел од најубавите македонски невести на Инстаграм.

Иако поради пандемијата некои од нив мораа да го одложуваат својот голем ден или да прават рестрикции во поглед на гостите, тие на крајот сепак ја имаа својата бајка.

На нивниот голем ден изгледаа прекрасно, покрај нивните сакани партнер.

На овие ги додаваме и оние кои направија свадба пред пандемијата, но со своите блескави изданија оставија силен впечаток со фотките на Инстаграм.

Дел од најубавите македонски невести од изминатиов период:

Љупка Илијева

Ангела Ѓорѓиева

Катарина Пешиќ

Бибе

https://www.instagram.com/p/B8Mf6IyH_YI/

https://www.instagram.com/p/B3WUMtLH4_3/

https://www.instagram.com/p/B2eYwzZnPdX/

https://www.instagram.com/p/B2dv7yXn_C0/

https://www.instagram.com/p/B0QZyi9Ho2-/

https://www.instagram.com/p/B0G6NgoHcpw/

 С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg