Невести кои сакале поинакви венчаници, но малку „ја претерале“ (фото)

Постои ли воопшто поважен фустан од венчаницата? Овие невести решиле дека екстравагантноста е правиот рецепт за нивниот важен ден.

nevesti-koi-sakale-poinakvi-vencanici-no-malku-ja-preterale-001.jpg

Ако мислевте дека сте ја виделе најлошата венчаница – размислете двапати.

Дел од овие фустани се дело на дизајнери, а дел се идеи на самите невести.

Во секој случај, ја претерале со екстраваганцијата:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...
20 идеи за мини невестински фустанчиња за афтер-парти Сè почесто невестите се одлучуваат во текот на вечерта да се ослободат од тешкат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg