Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се зборува (фото)

Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со цветови кои се како насликани на платно – кој ќе биде вашиот избор за свадбена торта?

idei-za-ednostavni-no-unikatni-svadbeni-torti-so-cvetni-dekoracii-remek-dela-za-koi-dolgo-kje-se-zboruva-foto-01.jpg

Додека многу младенци ја ставаат на последно место, сепак тортата е важен дел од свадбената прослава.

Слаткарите навистина знаат да создадат ремек-дела од тортите кои дури и ќе ви биде жал да ги пресечете.

Ако сте љубители на уметноста на храна и на цветовите како декорација, тогаш овие торти ќе ви послужат како инспирација за свадбениот ден.

На прв поглед едноставни, но сепак е потребна мајсторска рака за да создаде ваква уникатна уметност за која долго ќе се зборува. 

Дали основата ќе биде бела или во силна боја за похрабрите, изборот е ваш:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Романтична колекција на венчаници од Oscar de la Renta за есен 2023 (фото) Oscar de la Renta ја престави новата невестинска колекција романтични венчаници ...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...
10 најбизарни свадбени обичаи ширум светот: младенците не смеат да одат во тоалет 3 дена по церемони... Додека кај нас на традиционалните свадби имаме одење по невеста, бричење на млад...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg