11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница

Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другарките кои ви помагаат да се облечете и мајката која ви помага да го финиширате изгледот со очи полни солзи-радосници - интимни и спонтани моменти кои вреди да бидат овековечени. 

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-01.jpg

Утрото, неколку часа пред да го кажете судбоносното „да“, е највозбудливо за невестата и за нејзините најблиски.

Старосватицата, другарките и најблиските од семејството се дотерани и возбудено чекаат да ве видат како ќе заблескате на вашиот најважен ден, а тие неколку часа додека вие се подготвувате ќе бидат исполнети со забава, шампањ и по малку анксиозна возбуда – овие моменти вреди да бидат документирани засекогаш.

Токму затоа, доколку сакате да ги имате овие интимни и спонтани моменти овековечени, добро е да поразговарате со фотографот за задолжителните фотки кои сакате да бидат дел од фото-албумот.

Но, од каде да почнете? Инспирирајте се во продолжение со неколку идеи за фотки кои вреди да ги имате:

Разубавување на невестата

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-02.jpg

Венчаницата закачена и подготвена за невестата

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-03.jpg

Кадар од штиклите, накитот и додатоците за невестата

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-04.jpg

Момент во мир додека невестата се созема и подготвува за големиот ден

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-05.jpg

Возбудата и откачени моменти помеѓу другарките и невестата

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-06.jpg

Сентиментални детали (ако имате вметнато во облеката или додатоците)

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-07.jpg

Облекување на венчаницата со помош од старосватица/сестра/мајка

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-08.jpg

Закопчување на чевлите

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-09.jpg

Финиширање на изгледот со додавање накит и додатоци

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-10.jpg

Интимен момент со мајката/таткото/бабата и емотивните реакции

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-11.jpg

Реакциите на блиските во моментот кога ќе ве видат

11-zadolzhitelni-fotografii-koi-nevestata-vredi-da-gi-napravi-pred-da-se-pojavi-vo-venchanica-12.jpg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
10 модели на венчаници кои ќе бидат хит во 2024 година Шарени цветови, впечатливи деколтеа, одвоени ракави … погледнете ги овие доминан...
Необични свадбени и брачни обичаи од Србија: Сопругот се преправа дека е „бремен“, свекрвата танцува... Маж глуми трудница, свекрвата танцува на поткровјето... Ова се само дел од обича...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg