10 ситници во изгледот што жените ги занемаруваат и им даваат неуреден изглед

Вчерашна фризура, испукани усни и торба за пазарење наместо чанта – некои ситници можат да ви го уништат целиот изглед, без разлика колку добра облека носите.

sitnici-vo-izgledot-shto-gi-zanemaruvame-no-pravat-da-izgledame-neuredno-01.jpg

Многу ситници што обично ги занемаруваме имаат огромно влијание врз нашиот изглед.

На кои детали треба да обрнете внимание за да не изгледате неуредно?

Вчерашна фризура

Нормално е да сакате подолго да ја носите фризурата што сте ја направиле на фризер, но откако ќе преспиете со неа, следниот ден сигурно нема да изгледа добро.

Ако на косата имате лак и други продукти, во текот на ноќта само ќе се истутка и заплетка.

sitnici-vo-izgledot-shto-gi-zanemaruvame-no-pravat-da-izgledame-neuredno-02.jpg

Нерамномерно размачкана пудра

Пред да излезете од дома, внимателно проверете го целото лице во случај да ви останале дамки пудра, па и од руменило и слични продукти.

Овие дамки ќе ја расипат и најубавата шминка и со нив ќе изгледате смешно.

Исто така, не заборавајте дека руменилото треба да ви биде добро размачкано, а не да се познава линија на лицето.

sitnici-vo-izgledot-shto-gi-zanemaruvame-no-pravat-da-izgledame-neuredno-03.jpg

Остатоци од храна на забите

Првото нешто што го забележуваме сите е насмевката.

Што значи, и најмалите остатоци од храна дефинитвно привлекуваат внимание и го уништуваат вашиот изглед.

Нормално, не сте секогаш во можност да ги миете забите, но секогаш можете да употребите гума за џвакање.

sitnici-vo-izgledot-shto-gi-zanemaruvame-no-pravat-da-izgledame-neuredno-04.jpg

Накит со паднати камчиња

Некогаш се случува да ги изгубиме камчињата од накитот.

Но, колку и да ви е убав накитот, избегнувајте да го носите штом ви недостасуваат камчиња и циркони – ова е премногу забележливо и го уништува вашиот изглед.

Ако станува збор за поскап накит, секогаш можете да го однесете во златарница за да ви го поправат.

sitnici-vo-izgledot-shto-gi-zanemaruvame-no-pravat-da-izgledame-neuredno-05.jpg

Торба за пазарење наместо чанта

Ако користите торба за пазарење, браво за вас, но немојте да ги носите овие торби како замена за чанти бидејќи не се за таа намена.

Со нив можете да си го уништите целиот изглед.

sitnici-vo-izgledot-shto-gi-zanemaruvame-no-pravat-da-izgledame-neuredno-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Широки колкови, дупка меѓу забите: Стандардите за убавина на жените низ земјите во светот Во Јапонија жената е привлечна ако има светол тен и ситни очи, во Доминиканската...
4 најголеми грешки поради кои изгледате постаро отколку што сте Дебелите црни линии околу очите не им стојат на сите. Освен што е тешко да ...
Нагласени очи, многу руменило: Шминката од 1990-тите повторно станува хит (фото) Ако ви се допаѓа впечатливата шминка од 90-тите години на минатиот век, имаме до...
Зошто косата ви се мрси често и како да се справите со овој проблем? Постојат многу причини за често мрсење на косата – од неправилно миење, до хормо...
Каков маникир да изберете оваа есен за да бидете во тренд – Од чоколадни, до речиси проѕирни нокти (... Металик нокти со врв од мат лак, нокти во боја на топло чоколадо, но и речиси пр...
Како да ја искористите тиквата во рутината за убавина + кои се здравствените придобивки? Пилинг за тело, маска за мрсна кожа, но и маска за педикир - за што сè можете да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg