Краток тест: Одберете ја идеалната нијанса на пудра за 2 секунди

Освен текстурата која треба да одговара на вашиот тип кожа, многу е важно да ја погодите и точната нијанса на течна пудра.

kratok-test-odberete-ja-idealnata-nijansa-na-pudra-za-2-sekundi-01

Изборот на пудра која најмногу ви одговара може да биде прилично тешка работа.

Кога пробувате некоја течна пудра тестирајќи ја на кожата ан раката, голема е веројатноста дека нијансата нема да ви одговара на тенот на лицето. Рацете речиси секогаш се потемни, а текстурата погруба.

kratok-test-odberete-ja-idealnata-nijansa-na-pudra-za-2-sekundi-1.jpg

Доколку се наоѓате во парфимерија и ја барате идеалната нијанса, направете краток тест од само 2 секунди и ќе ја најдете вистинската која целосно ќе се вклопи со вашиот тен.

На челото нанесете мала количина пудра и на силно светло проверете дали бојата  на пудрата одговара со бојата на вашиот природен тен.

Таа мора да биде многу слична или само за нијанса посветла од природната боја на кожата.

kratok-test-odberete-ja-idealnata-nijansa-na-pudra-za-2-sekundi-2.jpg

Би можело да ве интересира:

Коса со бакарна нијанса – најголем хит за зима 2022 (фото) Косата со бакарна нијанса станува вистински хит, најмногу бидејќи изгледа уникат...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg