Како ги избелев забите во домашни услови? Девојка го откри својот рецепт (видео)

Откако многумина ја прашале дали била на избелување на забите, Лиз решила да го сподели својот домашен рецепт за бела насмевка.

kako-gi-izbelev-zabite-vo-domasni-uslovi-devojka-go-otkri-svojot-recept-video-01.jpg

Во нејзиното видео поставено на YouTube детално ја објаснила целата постапка, а со тоа „заработила“ речиси 18 милиони прегледи.

Таа вели дека ја повторува постапката еднаш во неделата, затоа што смета дека со ништо не треба да се претерува, за да забите да останат здраво.

Што е потребно?

Лимон или лимета и сода бикарбона се единствените состојки за подготовката на смесата.

Лиз става малку сода во чинија, цеди сок од лимон преку неа, па добро размешува додека не добие кашеста смеса.

Потоа, добиената паста ја става на четка за заби и ги мие забите.

Забите ги избелува пред спиење, по што добро ги мие со паста за заби.

Сепак, ова не е најдобро решение за оние кои носат протеза.

Погледнете ја целата постапка и испробајте:

Би можело да ве интересира:

12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
Правилно користете ја турпијата и уште 8 совети за здрави и цврсти нокти За здрви и цврсти нокти, еднаш неделно правете си купка со малку лук и вода. Лук...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg