Најдобрите женски парфеми за оваа зима


Најдобрите женски парфеми за оваа зима

Во зима потребно е малку да ги зајакнете мирисните ноти кои студените денови ќе ги направат попријатни и потопли.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-01.jpg

Токму затоа, ако немате идеја со каков парфем да се подновите, а потребна ви е промена и освежување, пробајте еден од овие предлози:

Gucci Premiere 

Ако сакате сите да се прашуваат која сте штом влезете во просторијата, тогаш овие мирисни ноти се создадени за вас.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-02.jpg


Diesel Loverdose

Парфем кој го привлекува спротивниот пол со опојната мешавината на ванила и сладунец.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-03.jpg


Versace Vanitas

За сите жени кои од дома не излегуваат без гламурозен изглед. Неговите ноти од црн чај и кедар се уживање за сите сетила.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-04.jpeg


Hugo Boss Nuit Pour Femme

Одличен аксесоар на секој мал црн фустан. Идеален е за свечени вечерни прилики од кои не сакате да си заминете сами.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-05.jpg


Lancôme La Vie Est Belle

„Комплициран“ парфем кој се состои од вкупно 64 мирисни ноти, па ако сте жена која постојано сака нешто ново и различно - ова е идеалниот избор кој никогаш нема да ви досади.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-06.jpg

Би можело да ве интересира:

3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
Топ 10 женски парфеми за есен 2018 Некои жени имаат свој омилен парфем од кој не се откажуваат независно колку сезо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg