Мал вечерен ритуал кој ќе ве разубави наутро

По напорниот ден на работа сигурно само посакувате да се фрлите во креветот и да заспиете. Но, ако успеете да се воздржите и да најдете сила за малку нега, ќе си направите многу добра услуга.

mal-veceren-ritual-koj-ke-ve-razubavi-nautro-01

Не само што ќе бидете задоволни од тоа како ќе изгледате следното утро, туку одлично ќе се чувствувате и однатре.

Начините на кои се бориме со стресот се многубројни, но чашата вино со омилената серија не е најдобро решение.

- Подобро е да си направите топла купка која ќе ви помогне да се опуштите, а воедно и ќе ја хидрирате кожата. По тоа нанесете лосион или масло за тело.

-Исчистете ја шминката од лицето и сите нечистотии кои се задржуваат во порите. Во спротивно може да ви се создадат акни, митесери, но и брчки, бидејќи кожата не може да дише во текот на ноќта. Исто така, можни се и алергиски реакции.

- По миењето, задолжително ставете ноќна крема која ќе ви го освежи лицето, бидејќи сувата кожа изгледа поуморно.

- Откако ќе ги измиете забите испијте чаша вода со малку исцеден лимон. Организмот ќе биде хидриран во текот на ноќта, а лимонот ќе ви го направи тенот блескав.

-На крај, кога кожата ќе биде регенерирана, а вие ќе изгледате одморено, без отоци и подочници, ако си легнете порано и спиете цврсто до утрото.

Би можело да ве интересира:

Мадона става глина на задникот – Евтини трикови за убавина кои ги користат славните дами Мадона вели дека обрнува внимание на секој дел од телото, не само на лицето. На ...
Трикови со кои ќе ги покриете линиите од бикини направени при сончање Ако сакате брзи резултати, на линиите од сончање ставете пудра со иста нијанса к...
Трикови за убавина кои ќе ви помогнат брзо да се подготвите за работа кога немате многу време Ако сте во брзање, никој нема да забележи ако наместо сенка за очи ставите румен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg