Психологија на страстите: 5 Навики на еротичните жени

Еротична жена е онаа која совршено комуницира со својата женственост и се чувствува одлично во сопствената кожа, благодарение на сексапилот кој го поседува.

psihologija-na-strastite-5-naviki-na-eroticnite-zeni-1

Овие жени се опуштени и освојуваат со еден поглед, но и поседуваат навики кои ги издвојуваат од останатите:

1. Еротичните жени не влегуваат пребрзо во интимни односи

Еротичната жена е опуштена и ужива во сексот, но никогаш не избрзува и не се впушта во интимни односи со момче кое не го познава доволно. Овие жени не се ограничени, туку знаат дека брзањето носи висока цена.


2. Тие имаат голема страст

Сè што прават овие жени го прават со голема љубов и страст. Својот живот го исполнуваат со цели кои ги достигнуваат, а често имаат големи кариери.


3. Тие се емоционално стабилни

Еротичните жени се стабилни и смирени, а секогаш умеат да ја контролираат својата лутина. Тие знаат дека среќата потекнува однатре.


4. Си ги знаат границите

Силните и сексапилни жени не се плашат слободно да зборуваат и да ги изразуваат своите ставови. Во врската секогаш ги кажуваат своите потреби и очекуваат почит.


5. Живот во свои раце

Еротичната жена не брза да се омажи, да роди деца или да ослабе пред лето. Таа едноставно е сигурна во своите квалитети и сигурна е во себе. 

Би можело да ве интересира:

12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Скока на јаже и во бременоста - Адријана Лима ги откри тајните за совршен изглед (фото) Голем број бремени жени имаат проблеми со кожата на лицето, а Адријана Лима блес...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg