10 чудни работи кои се сметаат за сексапилни низ светот

Европските и балканските идеали на убавина ни се добро познати, но што е со остатокот од светот?

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-01.jpg

Што се смета за убаво на пример, во некоја земја во Африка? Или Азија?

10 чудни работи кои се сметаат за неверојатно сексапилни во различни земји:

1. Јапонија - криви заби

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-1.jpg

2. Западна Африка, Папуа Нова Гвинеја - Вештачко одбележување

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-2.jpg

3. Јужна Кореја - Лице со облик на срце

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-3.jpg

4. Мавританија - Прекумерна тежина

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-4.jpg

5. Иран - Лепенки на лице

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-5.jpg

6. Кина, Тајланд - Бела кожа

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-6.jpg

7. Народот Фулани - Големо чело

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-7.jpg

8. Народот Падаунг, Мјанмар - Долг врат

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-8.jpg

9. Народот Мурси - Истегнати усни

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-9.jpg

10. Таџикистан - Споени веѓи 

10-cudni-raboti-koi-se-smetaat-za-seksapilni-niz-svetot-10.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Србинка дава детално упатство за креирање лажни пеги – хит тренд кај девојките ширум светот (видео) Како ви се допаѓа трендот на креирање на лажни пеги? Како многу девојки низ свет...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg