Водич за летно шминкање: Каде да нанесете бронзер според обликот на лицето?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Водич за летно шминкање: Каде да нанесете бронзер според обликот на лицето?

Бронзерот е еден од производите за шминкање за кој не сме секогаш најсигурни како и во кој дел на лицето е правилно да го нанесеме.

vodich-za-letno-shminkanje-kade-da-nanesete-bronzer-spored-oblikot-na-liceto-001.jpg

Со помош на овие совети, нема веќе да се двоумите и ќе научите како да го нанесувате во зависност од обликот на лицето.

Главното правило за бронзерот е дека треба да се стави на оние делови на кои прво ве фаќа сонце: челото, носот и јаболкиците, а може и малку на деколтето.

Овално лице

Нанесете малку бронзер на врвот на челото, кај косата. Не ги заборавајте и образите, а може малку да ставите и на мостот на носот.

Правоаголно лице

Ако имате правоаголен облик на лицето, со четкичка нанесете од бронзерот низ средината на челото и низ средината на јаболчиците.

Округло лице

За визуелно да го стесните лицето, почнете да го нанесувате бронзерот од јаболчниците кон брадата.

Четвртесто лице

Бронзерот нанесете го на јаболчиците и челото, но со нежни движења бидејќи така ќе ги омекнете острите црти на лицето.

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да одберете соодветен накит според обликот на лицето? Според шминкерите, фризерите и фотографите, овалното лице е идеална форма, бидеј...
Паметни трикови за разубавување со кои ќе изгледате прекрасно секој ден Секоја девојка сака да изгледа совршено без оглед дали се работи за некоја свече...
7 промени кои ќе ви се случат кога ќе престанете да се шминкате Она што нè весели кога сме дома, покрај спиењето и гледањето на сите заостанати ...

Спонзорирани линкови: