15 идеи за нокти во боите на есента


15 идеи за нокти во боите на есента

Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марами, време е да ја „пресликаме“ есента и на нашите нокти.

15-idei-za-nokti-vo-boite-na-esenta-01.jpg

Есента е годишно време со најубави бои, па изборот за маникир е голем.

Раскошни нијанси на црвено вино за секакви пригоди, елегантни смарагдно-зелени нијанси, популарната сенф боја која е во тренд секоја есен и неповторливите златни есенски тонови се само дел од боите кои доминираат во оваа бајковита сезона.

Ваше е само да ја ослободите имагинацијата и да си одберете некоја од следниве 15 идеи за есенски маникир:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за интересен летен педикир Изгледот на ноктите е нешто на кое секоја девојка треба да обрне внимание особен...
Матот е секогаш во тренд: 20 идеи за нокти во мат нијанса Мат нијансите се секогаш присутни во модниот свет. Актуелни се во сите сезони, и...
5 лоши навики кои предизвикуваат уништување на ноктите Ако немате здрави нокти, тогаш нема да имате ниту убави нокти. Залудно е да се т...