15 идеи за нокти во боите на есента

Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марами, време е да ја „пресликаме“ есента и на нашите нокти.

15-idei-za-nokti-vo-boite-na-esenta-01.jpg

Есента е годишно време со најубави бои, па изборот за маникир е голем.

Раскошни нијанси на црвено вино за секакви пригоди, елегантни смарагдно-зелени нијанси, популарната сенф боја која е во тренд секоја есен и неповторливите златни есенски тонови се само дел од боите кои доминираат во оваа бајковита сезона.

Ваше е само да ја ослободите имагинацијата и да си одберете некоја од следниве 15 идеи за есенски маникир:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Правилно користете ја турпијата и уште 8 совети за здрави и цврсти нокти За здрви и цврсти нокти, еднаш неделно правете си купка со малку лук и вода. Лук...
Сенката за очи покрива седи влакна и уште 9 трикови како да ја користите козметиката на повеќе начин... Секоја жена смета дека карминот е исклучиво за на усните, а маскарата оди само н...
9 популарни трендови за убавина кои биле хит и во минатиот век Знаевте ли дека сјајот за усни бил популарен уште во 70-тите години од минатиот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg