5 фризури кои повторно ќе се вратат во мода во 2018
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


5 фризури кои повторно ќе се вратат во мода во 2018

Годината е веќе при крај и постојано се потсетуваме на сите најголеми трендови од 2017, но и на оние кои ќе бидат хит и во 2018.

5-frizuri-koi-povtorno-kje-se-vratat-vo-moda-vo-2018-01.jpg

Некои трендови кои се очекуваат да земав замав во новата година се нови, а други пак, се стари кои повторно се враќаат на сцената.

Па кога станува збор за убавината, има неколку фризури кои се очекува да се вратат во мода.

Погледнете кои се тие и направете си и вие некоја од следниве 5 фризури кои ќе бидат најбарани:

Nirvana blonde

5-frizuri-koi-povtorno-kje-se-vratat-vo-moda-vo-2018-02.jpg

Кратки шишки

5-frizuri-koi-povtorno-kje-se-vratat-vo-moda-vo-2018-04.jpg

Опуштени шишки

5-frizuri-koi-povtorno-kje-se-vratat-vo-moda-vo-2018-05.jpg

Коњско опавче

5-frizuri-koi-povtorno-kje-se-vratat-vo-moda-vo-2018-03.jpg

Винтиџ фризури

5-frizuri-koi-povtorno-kje-se-vratat-vo-moda-vo-2018-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
Топ 6 фризури кои ќе бидат хит за пролет 2018 Пролетта, полека но сигурна пристига, па време е за свежи промени во изгледот.&n...
7 идеи за фризури со шишки Шишките не мора да одат само рамно надолу, туку со нив можете да креирате многу ...

Спонзорирани линкови: