30 идеи за нокти за на плажа


30 идеи за нокти за на плажа

Подготовките за плажа се во полн ек, а по подновувањето со бикини, внимавањето на исхраната и негата на кожата, време е да им се посветите на ноктите.

30-idei-za-nokti-za-na-plaza-001.jpg

Ноктите се детаљ на женското тело кој може да ја подобри или влоши целата слика, па за да бидете сигурни дека ќе го постигнете првиот ефект, одберете уредни нокти со впечатлив дезен.

Во лето барем е лесно – има толку многу шари и мотиви кои може да ги пресликате и да создадете летна идила на нив.

Доколку ви требаат кул идеи за маникир за на плажа...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
Идеи за собрана коса без да изгледате несредено во топлите денови Кога температурите стануваат се повисоки, тешко е да ја носите косата пуштена и ...
9 тајни кои жените со беспрекорна кожа никогаш нема да ви ги кажат Младата и негувана кожа не е дар на природата. Таа се стекнува со соодветни рути...