Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото)

Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифатиле тоа и веруваат дека се убави токму такви какви што се.

zheni-koi-ne-se-sramat-od-belite-vlakna-vo-nivnata-kosa-foto-01.jpg

Порано белата коса се поврзувала со знаењето и мудроста и во некои места сè уште е така, барем кога станува збор за мажите.

Но, жените низ целиот свет како да се под притисок да ги бојадисуваат белите влакна и да посочат дека за нив процесот на стареење не важи.

За среќа, работите се менуваат и сè поголем е бројот на жени низ светот кои почнуваат да ги прифаќаат своите бели влакна и седата коса.

Кај некои белите влакна се јавуваат порано, кај некои подоцна, но овие жени не се срамат од нив и овој потег е за поздрав:

Извор

Би можело да ве интересира:

20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одр... Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...
„Истренирајте“ ја својата коса помалку да се мрси Луѓето кои имаат мрсна коса знаат колку често ја мијат и дека може да им се измр...
Луѓе кои не се вклопуваат во „стандардите“, но се магично убави (фото) Некои насмевки и очи не се забораваат никогаш, само затоа што се сосема поинакви...