Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото)

Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифатиле тоа и веруваат дека се убави токму такви какви што се.

zheni-koi-ne-se-sramat-od-belite-vlakna-vo-nivnata-kosa-foto-01.jpg

Порано белата коса се поврзувала со знаењето и мудроста и во некои места сè уште е така, барем кога станува збор за мажите.

Но, жените низ целиот свет како да се под притисок да ги бојадисуваат белите влакна и да посочат дека за нив процесот на стареење не важи.

За среќа, работите се менуваат и сè поголем е бројот на жени низ светот кои почнуваат да ги прифаќаат своите бели влакна и седата коса.

Кај некои белите влакна се јавуваат порано, кај некои подоцна, но овие жени не се срамат од нив и овој потег е за поздрав:

Извор

Би можело да ве интересира:

Носете облека со впечатливи бои и уште 7 совети за беспрекорен изглед со седа коса Истакнете ги веѓите, дајте му предност на сребрениот накит и ако косата ви е мно...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg