18 луѓе чии впечатливи очи раскажуваат приказни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


18 луѓе чии впечатливи очи раскажуваат приказни

Сини како небото или пак двете во различна боја, овие луѓе имаат очи и поглед што не се заборава.

19-lugje-chii-vpechatlivi-ochi-raskazhuvaat-prikazni-01.jpg

Велат дека очите на луѓето се мистериозно огледало на нивната душа. Тие се првото нешто кое го забележуваме кога запознаваме некој.

Некои очи уште на првиот поглед како да говорат дека кријат магија.

Впечатлива боја или мистичен поглед, очите на овие луѓе раскажуваат приказни:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луѓе кои не се вклопуваат во „стандардите“, но се магично убави (фото) Некои насмевки и очи не се забораваат никогаш, само затоа што се сосема поинакви...
20 луѓе на кои косата им е препознатлив знак Нивната бујна коса и несекојдневни фризури ги прават уникатни. Миа Афало (5...
7 причини зошто луѓето со сини очи се посебни Луѓето кои имаат сини очи се посебни, а еве што ги одделува од другите и зошто с...