Женски парфеми кои ќе ја одбележат пролет 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Женски парфеми кои ќе ја одбележат пролет 2019

Жените кои не се „верни“ само на еден парфем и сакаат да експериментираат со мирисните ноти, време е да одберат нов пролетен фаворит.

zhenski-parfemi-koi-kje-ja-odbelezhat-prolet-2019-01.jpg

Доколку сте од оние кои сакаат секоја сезона да оставаат различна мирисна трага, ви нудиме листа со 10 нови парфеми кои ќе бидат хит оваа пролет.

Свежи мириси во кои преовладуваат овошни, цитрусни и цветни ноти се идеални за пролетната сезона.

Време е да направите промена – кој ќе биде вашиот омилен парфем за пролет 2019?

Marks & Spencer Seasalt & Freesia

Мирисни ноти: зелена круша, морска сол, фрезија, цитрус

zhenski-parfemi-koi-kje-ja-odbelezhat-prolet-2019-02.jpg

Dolce & Gabbana The Only One 2

Мирисни ноти: капина, кафе, пачули, љубичица

zhenski-parfemi-koi-kje-ja-odbelezhat-prolet-2019-03.jpg

Tom Ford White Suede

Мирисни ноти: мошус, роза, медова нота

zhenski-parfemi-koi-kje-ja-odbelezhat-prolet-2019-04.jpg

Cacharel Yes I Am

Мирисни ноти: мандарина, малина, јасмин, млеко, кардамон, сандаловина

zhenski-parfemi-koi-kje-ja-odbelezhat-prolet-2019-05.jpg

Kenzo Flower

Mирисни ноти: ѓумбир, бел мошус, цвет од портокал

zhenski-parfemi-koi-kje-ja-odbelezhat-prolet-2019-06.png

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

10 женски парфеми на кои ќе сакате да мирисате во зима 2019/20 Мирисни ноти на јасмин, бергамот, какао и ванила преовладуваат кај парфемите изб...
Чекор по чекор: 9 домашни маникири кои нема шанси да ги промашите Иако е најлесно да отидете во салон да ви ги средат ноктите како што сакате, сеп...
Топ 10 женски парфеми за есен 2018 Некои жени имаат свој омилен парфем од кој не се откажуваат независно колку сезо...

Спонзорирани линкови: