4 идеи за шминка во комбинација со розов кармин за да не изгледате нападно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


4 идеи за шминка во комбинација со розов кармин за да не изгледате нападно

Карминот во силна боја може да го надополни секој обичен изглед, но важно е да не претерате со останатата шминка и да изгледате пренападно.

4-idei-za-shminka-vo-kombinacija-so-rozov-karmin-za-da-ne-izgledate-napadno-01.jpg

Пролетната сезона е идеална за кармин во розови-циклама нијанси кои додаваат доза на самоувереност и суптилно го заокружуваат целосниот изглед.

Како што ја разигрувате гардеробата во топлите денови, така треба да направите промени и во торбичката со козметички производи.

Розов кармин е задолжителен детаљ за оваа пролет, но важно е како ќе го комбинирате со останатата шминка за да не изгледате нападно, смешно и кич.

Практикувајте некој од овие 4 начини на шминка за комбинирање на розов кармин:

Предлог бр.1

Впечатлива пудра и минимални контури + нагласени образи со хајлајтер и руменило + нагласени трепки со маскара + темно розов кармин

4-idei-za-shminka-vo-kombinacija-so-rozov-karmin-za-da-ne-izgledate-napadno-02.jpg

Предлог бр.2

Нежна пудра + нежно, розе руменило +  светла сенка + маскара + светло розов кармин

4-idei-za-shminka-vo-kombinacija-so-rozov-karmin-za-da-ne-izgledate-napadno-03.jpg

Предлог бр.3

Нагласени црти на лице + мачкини очи со впечатлива линија туш + маскара +розов кармин

4-idei-za-shminka-vo-kombinacija-so-rozov-karmin-za-da-ne-izgledate-napadno-04.jpg

Предлог бр.4

Впечатливо нагласени црти на лице + светло златна нијанса на сенка + тенка линија туш + маскара + впечатлив розов кармин

4-idei-za-shminka-vo-kombinacija-so-rozov-karmin-za-da-ne-izgledate-napadno-05.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото) Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа прол...
Како да изгледате свежо и средено, без да користите многу шминка? Секоја девојка сака да изгледа совршено, а ретки се оние кои обожаваат да помина...
Идеи за маникир со зимски и празнични мотиви (фото) Девојките кои сакаат да се грижат за својот изглед, никогаш не го запоставуваат ...