Има вишок килограми, а самоуверено позира во тантела: Меган е лекција за сите девојки (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Има вишок килограми, а самоуверено позира во тантела: Меган е лекција за сите девојки (фото)

Коментари од типот „Види ја, колку е дебела“ не допираат до Меган, таа научила како да им пркоси на глупавите стандарди за убавина денес и да се сака таква каква што е.

ima-vishok-kilogrami-a-samouvereno-pozira-vo-tantela-megan-e-lekcija-za-site-devojki-foto-01.jpg

Нашите тела не се само за да изгледаат добро. Тие се наше средство да живееме, да дишеме и да го искусуваме сето тоа што светот ни го нуди.

Зошто тогаш станавме толку строги во поглед на нашите тела? Коментари од типот „Види ја, колку е дебела“ може потоа да резултираат со разнишување на комплетната самодоверба на одредена личност, со себекритичност и депресија.

Токму затоа во ова време на „совршени“ блогерки, мило ни е што постојат и такви како Меган Џејн Краб.

Таа искрено ја раскажува својата приказна како од мразење на своето тело, стигнала до ширење на позитивност за убавината на сите облици на тела.

„Пред да изградам здрава врска со своето тело, сфатив зошто всушност толку многу го мразев претходно. Слушајќи за сите диети почнав да го гледам своето тело како проблем (за индустријата да може да профитира од моите несигурности).

Одлучив да не трошам повеќе ниту миг верувајќи дека не заслужувам да живеам среќно, поради некои глупави идеали за убавина. Не заслужив некој да ме учи дека мојата вредност се мери според тоа како моето тело изгледа, а не заслужува ниту личноста што го чита ова“, порачува Меган.

Фотки од оваа инспиративна девојка:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 фото докази дека килограмите се само бројка Не е важно колку килограми имате, туку како тие се распоредени на вашето тело. ...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одр... Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...
14 девојки што изгледаат како кукли од реалноста Во нивниот изглед има нота на невиност, а нивните големи очи и полни усни прават...