Чекор по чекор: 9 домашни маникири кои нема шанси да ги промашите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Чекор по чекор: 9 домашни маникири кои нема шанси да ги промашите

Маникир со цветен дезен

Намачкајте безбоен лак како основа и лак во посакуваната боја одозгора, оставете да се исуши.

Претходно внимателно исечените налепници ставете ги на ноктот и измазнете ги со помош на силиконско стапче или нешто слично.

Нанесете безбоен лак за сјај.

chekor-po-chekor-9-domashni-manikiri-koi-nema-shansi-da-gi-promashite-08.jpg

Текстура на ноктите

Намачкајте безбоен лак како основа и одозгора лак во посакуваната боја.

Оставете да се исуши, а потоа залепете тенки линии во форма како што сакате да добиете на ноктот.

Врз лентите, повторно намачкајте слој од истиот лак и потоа одлепете ги.

Оставете да се исуши и намачкајте лак за сјај.

chekor-po-chekor-9-domashni-manikiri-koi-nema-shansi-da-gi-promashite-09.jpg

Маникир со мермерен ефект

Намачкајте безбоен лак како основа и лак во посакуваната боја, но не оставајте премногу да се исуши.

Нанесете бела брановидна линија со тенка четка.

Потоа со обична безбојна четка за лак, нежно распределете ја белата боја низ целиот нокт со неправилни движења.

Оставете да се исуши и намачкајте лак за сјај.

chekor-po-chekor-9-domashni-manikiri-koi-nema-shansi-da-gi-promashite-10.jpg

Геометриски маникир

Намачкајте лак како основа и одозгора ставете розов лак.

Оставете да се исуши и потоа залепете прави линии во редослед како на сликата.

Одозгора намачкајте бел лак и отстранете ги линиите.

Оставете да се исуши и ставете лак за сјај.

chekor-po-chekor-9-domashni-manikiri-koi-nema-shansi-da-gi-promashite-11.jpg

Бонус:

За да не ви се размачкаат линиите од лентите, истите лепете ги на добро исушена основа.

chekor-po-chekor-9-domashni-manikiri-koi-nema-shansi-da-gi-promashite-12.jpg

M. M. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 женски парфеми на кои ќе сакате да мирисате во зима 2019/20 Мирисни ноти на јасмин, бергамот, какао и ванила преовладуваат кај парфемите изб...
Водич за летно шминкање: Каде да нанесете бронзер според обликот на лицето? Бронзерот е еден од производите за шминкање за кој не сме секогаш најсигурни как...
Женски парфеми кои ќе ја одбележат пролет 2019 Жените кои не се „верни“ само на еден парфем и сакаат да експериментираат со мир...

Спонзорирани линкови: