Колку чини лицето на една просечна Инстаграм девојка?


Колку чини лицето на една просечна Инстаграм девојка?

Инстаграм наметна нови стандарди во светот на убавината, далеку поразлични од природните пропорции на телото и лицето.

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-001.jpg

Па, додека пластичните хирурзи имаат еден тон работа, колку пари девојките фрлаат за и во живо да ги имаат посакуваните „Инстаграм ефекти“ на своето лице?

Според најчестите барања на девојките ширум светот во 2019-та, еве колку чини да бидеш совршена девојка на Инстаграм:

Нос како Анџелина Џоли – од 3.000 до 192.000 долари

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-1.jpg

Усни како Кајли Џенер – од 1.400 до 90.000 долари, зависно од оригиналната големина и облик на усните.

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-2.jpg

Јаболкници како Ким Кардашијан – сите процедури за полнење на јаболкниците чинат од „минимални“ 3.150 долари, а може да достигнат и сума до 200.000 долари.

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-3.jpg

Очите на Бела Хадид – ако одите со опција ботокс, тогаш ќе ви требаат помеѓу 1.000 и 64.000 долари, а доколку се решите за операција, цената може да достигне и до 200.000 долари.

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-4.jpg

Брадата на Бијонсе – имплантите чинат од 3.000 до 200.000 долари, додека филерите за оваа намена се од 500 до 32.000 долари.

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-5.jpg

Забите на Блејк Лајвли – целосната корекција на забите на двете вилици може да достигне цена од 160.000 долари.

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-6.jpg

Крајниот резултат од сите овие корекции и зафати би бил следниов:

kolku-cini-liceto-na-edna-prosecna-instagram-devojka-7.jpg

Судејќи по него, сите жени во светот сакаат да бидат уште една сестра во кланот Кардашијан.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Женски парфеми кои ќе ја одбележат пролет 2019 Жените кои не се „верни“ само на еден парфем и сакаат да експериментираат со мир...
Девојка веќе 6 месеци не ги бричи нозете - реакциите поделени Ана од Шпанија вели дека едноставно ја мрзи да го прави тоа и ја нервираат стере...
Славни жени кои на 40+ изгледаат како 25-годишни девојки Некои жени очигледно никогаш не стареат и како им се зголемуваат годините, тие с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg