Идеи за маникир со новогодишни и зимски мотиви (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Идеи за маникир со новогодишни и зимски мотиви (фото)

Сезоната на празници е на прагот на нашата врата, а тоа значи дека е време да го оставиме „настрана“ досадниот маникир и да се препуштиме на празничниот.

idei-za-manikir-so-novogodishni-i-zimski-motivi-foto-01.jpg

Не постои подобро време за да експериментирате во вашиот маникир од сезоната кога се новогодишните празници.

Светки и впечатливи бои, како црвената и зелената,но и нежни шампањ бои...

Секој „весел“ и шарен маникир е „полн погодок“ за оваа сезона.

Идеи за маникир кој ќе ве внесе во празнично расположение:

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото) Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа прол...

Најчитани неделава