5 грешки во изгледот кои прават секоја жена да изгледа неуредно


5 грешки во изгледот кои прават секоја жена да изгледа неуредно

Дали грицкате нокти? Немате навика да ги чистите чевлите пред излегување? Веројатно припаѓате во оваа група на неуредни жени...

5-greshki-vo-izgledot-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-neuredno-01 (1).jpg

Иако многу фактори влијаат на целокупниот изглед и впечаток кој жената го остава, има неколку работи кои мора да ги избегнувате.

Уредните жени кои секогаш изгледаат средено и стокмено од глава до пети, никогаш не може да си дозволат неколку грешки.

И не, не се пресудни парите, бидејќи секогаш можете да најдете начин за малку пари да изгледате добро, само треба да сакате.

Грешки кои не треба да си ги дозволите:

Подраснати влакна на надусници

5-greshki-vo-izgledot-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-neuredno-01.jpg

Валкани чевли

5-greshki-vo-izgledot-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-neuredno-02.jpg

Стара, уништена чанта

5-greshki-vo-izgledot-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-neuredno-03.jpg

Изгрицкани и излупени, неуредни нокти

5-greshki-vo-izgledot-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-neuredno-04.jpg

Валкана и масна коса

5-greshki-vo-izgledot-koi-pravat-sekoja-zhena-da-izgleda-neuredno-05.jpg

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Тура на убавина: 15 убавици со спој на гени од различни националности Кога ќе се спојат гените од различни националности, тогаш се раѓаат најубавите д...
Ја држите долго во крпа, фенот е преблиску до главата: Грешки кои ги правите при сушење на косата Иако сушењето коса никој не го замислува како посебна филозофија, сепак сигурно ...
9 грешки поради кои косата ви е оштетена, сува и кршлива Постојано одите во различни фризерски салони, наместо кај еден фризер кој добро ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg