Споени веѓи, алопеција: 13 модели што го освоија светот со својата уникатна убавина

Од девојки и момци со ампутирани нозе до плус сајз модели и модели со Даунов синдром... Среќна вест е што светот почна поинаку да ја перципира убавината и да ја пронаоѓа секаде.

spoeni-vegji-alopecija-13-modeli-shto-go-osvoija-svetot-so-svojata-unikatna-ubavina-01.jpg

Идеалите за убавина се менуваат. Одлично е што повеќе не сме заглавени во стереотипите и препознаваме убавина насекаде.

Модели со уникатна убавина што го освоија светот:

Сара Тејлор – белег од раѓање на лицето

Маева Џани Маршал – пеги

Поради мозочен удар и проблеми со бубрезите морала да зема многу лекарства од кои кожата ѝ станала хиперсензитивна на сонце, резултат биле пеги кои се толку впечатливи што некои луѓе не веруваат дека се вистински.

spoeni-vegji-alopecija-13-modeli-shto-go-osvoija-svetot-so-svojata-unikatna-ubavina-03.jpg

Скарлет Костело – споени веѓи

https://www.instagram.com/p/BzrGCG1nXT3/?utm_source=ig_embed

Арманд Пуџта – клемпави уши

Јана Тспулина – алопеција (автоимуна болест која предизвикува ќелавост)

spoeni-vegji-alopecija-13-modeli-shto-go-osvoija-svetot-so-svojata-unikatna-ubavina-04.jpg

Бајс Дастин – нема веѓи и трепки

Тој е ќелав, иако имал темна коса до 3-годишна возрат. Страда од болеста алопеција, но се прифаќа таков каков што е. Горд е на својот изглед.

Зак Мико – плус сајз модел

spoeni-vegji-alopecija-13-modeli-shto-go-osvoija-svetot-so-svojata-unikatna-ubavina-05.jpg

Уште 6 модели на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 навики за убавина кои секоја девојка треба да ги знае до 30-тата година Да научат дека инвестирањето во квалитетна козметика е инвестирање во себе. Да п...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...
Тура на убавина: 15 убавици со спој на гени од различни националности Кога ќе се спојат гените од различни националности, тогаш се раѓаат најубавите д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg