4 маникири кои со задоволство ќе ги носиме оваа есен 2020
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


4 маникири кои со задоволство ќе ги носиме оваа есен 2020

Со доаѓањето на есента новите трендови ни чукаат на врата, односно во овој случај новите начини на украсување на ноктите.

4-manikiri-koi-so-zadovolstvo-ke-gi-nosime-ovaa-esen-2020-4.jpg

Покрај вечните есенски има и шарени новитети. Еве за што зборуваме:

1. Винска рапсодија

4-manikiri-koi-so-zadovolstvo-ke-gi-nosime-ovaa-esen-2020-2.jpg

2. Магична нијанса на тиква

4-manikiri-koi-so-zadovolstvo-ke-gi-nosime-ovaa-esen-2020-1.jpg

3. Креативен неред

4-manikiri-koi-so-zadovolstvo-ke-gi-nosime-ovaa-esen-2020-5.jpg

4. Нагласен оптимизам

4-manikiri-koi-so-zadovolstvo-ke-gi-nosime-ovaa-esen-2020-3.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 трендови на боја на коса кои ќе доминираат во пролет/лето 2019 Бебешко руса коса, нијансирана чоколадно кафена или пак црна? Кој е вашиот избор...
Начини на кои може да го вметнете лимонот во рутината за убавина и грижа за здравје Лимонот е многу здрав за консумирање, но покрај освежителните пијалаци, можете д...
15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...

Најчитани неделава