6 нијанси на кармин кои вреди да ги испробате дури и под маска оваа есен-зима 2020 (фото)

И покрај маските кои сме принудени да ги носиме поради тековната ситуација, многу жени не се откажуваат од најдобриот дел на декоративната козметика – карминот за усни.

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020-01.jpg

Конечно пристигна сезоната кога може да експериментираме со потемни бои за усни.

Црвениот кармин „не бега никаде“ и оваа есен-зима, со тоа што има мала варијација во бојата која е хит за сезоната. А што велите за усни во боја на чоколадо?

Погледнете кои 6 бои за усни се апсолутен хит за претстојната сезона:

Црвен кармин со мала пигментација на портокалова боја

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (1).jpg

Виолетов кармин

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (2).jpg

Кармин во боја на кожа (nude)

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (3).jpg

Усни во боја на лаванда (mauve)

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (4).jpg

Темни нијанси на кармини

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (5).jpg

Кармин во боја на чоколадо

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (6).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg