6 нијанси на кармин кои вреди да ги испробате дури и под маска оваа есен-зима 2020 (фото)

И покрај маските кои сме принудени да ги носиме поради тековната ситуација, многу жени не се откажуваат од најдобриот дел на декоративната козметика – карминот за усни.

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020-01.jpg

Конечно пристигна сезоната кога може да експериментираме со потемни бои за усни.

Црвениот кармин „не бега никаде“ и оваа есен-зима, со тоа што има мала варијација во бојата која е хит за сезоната. А што велите за усни во боја на чоколадо?

Погледнете кои 6 бои за усни се апсолутен хит за претстојната сезона:

Црвен кармин со мала пигментација на портокалова боја

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (1).jpg

Виолетов кармин

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (2).jpg

Кармин во боја на кожа (nude)

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (3).jpg

Усни во боја на лаванда (mauve)

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (4).jpg

Темни нијанси на кармини

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (5).jpg

Кармин во боја на чоколадо

6-nijansi-za-usni-esen-zima-2020 (6).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Коса со боја на праска – впечатлива нијанса, идеална за летните денови (фото) Оваа боја е мешавина од розова и портокалова и е идеална за топлите летни денови...
Природни состојки за убавина што ги користат жените од Блискиот Исток (и вреди да ги пробате) Знаевте ли дека можете да користите кана наместо фарба за коса или етерично масл...
6 процедури за убавина кои порано беа многу популарни, а денес никој не ги прави Отстранување влакна со депилатор, пирс на стомак, пеглање коса со пегла за облек...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg