Македонка со фото доказ дека во 40-тите години во животот изгледа подобро отколку во 20-тите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Македонка со фото доказ дека во 40-тите години во животот изгледа подобро отколку во 20-тите

„Ве предизвикувам да не старееме, да не се ограничуваме со години и општествени критериуми, да работиме на себе секој можен даден миг“, порачува дизајнерката Ивана Кнез.

makedonka-so-foto-dokaz-deka-vo-40-tite-godini-vo-zhivotot-izgleda-podobro-otkolku-vo-20-tite-01.jpg

Дизајнерката Ивана Кнез е позната по тоа што нема влакна на јазикот и отворено говори на секоја тема.

Таа на својот Инстаграм профил има 15.000 следбеници пред кои комплетно ја разголува душата, но и телото на моменти, сѐ со цел да порача дека најважно е да се чувствуваме удобно во своја кожа.

Со последната објава таа докажува дека годините се само бројка и нема потреба да се ограничуваме.

Дава фото докази дека самата таа изгледа подобро во 40-тите години во животот отколку во 20-тите и започнува предизвик сите да објават фотки од разни периоди во животот и да престанат да се ограничуваат од општествените критериуми како години и слично.

„Ми дадоа една одлична идеја да направам предизвик. Eве го! #challenge ве предизвикувам да не старееме, да не се ограничуваме со години и општествени критериуми, да работиме на себе секој можен даден миг и да си го создадеме светот кој гладно го сонуваме! Во едукацијата лежи основната моќ, во поддршката се чувствува иднината! А иднината им припаѓа на жените! Јас во 20-тите, 30-тите и сега веќе одам кон 40-тите! Ве предизвикувам да ме следите“, напиша Ивана Кнез.

Повеќе фотки од неа:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 фото докази дека килограмите се само бројка Не е важно колку килограми имате, туку како тие се распоредени на вашето тело. ...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...
12 фото докази дека новата фризура го менува изгледот како со магично стапче Пластични операции, филери и тон шминка може да направат неверојатна трансформац...

Најчитани неделава