Девојка со нереална убавина - мистичната Нијаким руши бариери во модниот свет со темната кожа (фото)


Девојка со нереална убавина - мистичната Нијаким руши бариери во модниот свет со темната кожа (фото)

Неверојатна мистична убавина и уникатен изглед... Моделот Нијаким Гатвеч ги руши бариерите на конвенционалната убавина.

kralicata-na-temninata-nijakim-gatvech-e-modelot-so-najtemna-kozha-na-svetot-foto-01.jpg

Моделот Нијаким Гатвеч има 963.000 следбеници на Инстаграм, а позната е како „кралица на темнината“ поради нејзината неверојатно темна кожа, која прави да изгледа совршено.

Уникатната Етиопијка ги руши бариерите на конвенционалната убавина во светот на модата.

kralicata-na-temninata-nijakim-gatvech-e-modelot-so-najtemna-kozha-na-svetot-foto-02.jpg

28-годишната Нијаким, потекнува од Судан, но родена е во Етиопија. На 14 години со семејството се преселила во САД и таму ја гради својата кариера на модел.

И додека некогаш имала проблеми со самодовербата поради претемната кожа, денес таа е нејзин заштитен знак и токму по неа е препознатлива.

Фотки од моделот:

Повеќе фотки на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg