Девојка со нереална убавина - мистичната Нијаким руши бариери во модниот свет со темната кожа (фото)


Девојка со нереална убавина - мистичната Нијаким руши бариери во модниот свет со темната кожа (фото)

Неверојатна мистична убавина и уникатен изглед... Моделот Нијаким Гатвеч ги руши бариерите на конвенционалната убавина.

kralicata-na-temninata-nijakim-gatvech-e-modelot-so-najtemna-kozha-na-svetot-foto-01.jpg

Моделот Нијаким Гатвеч има 963.000 следбеници на Инстаграм, а позната е како „кралица на темнината“ поради нејзината неверојатно темна кожа, која прави да изгледа совршено.

Уникатната Етиопијка ги руши бариерите на конвенционалната убавина во светот на модата.

kralicata-na-temninata-nijakim-gatvech-e-modelot-so-najtemna-kozha-na-svetot-foto-02.jpg

28-годишната Нијаким, потекнува од Судан, но родена е во Етиопија. На 14 години со семејството се преселила во САД и таму ја гради својата кариера на модел.

И додека некогаш имала проблеми со самодовербата поради претемната кожа, денес таа е нејзин заштитен знак и токму по неа е препознатлива.

Фотки од моделот:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

19 фото докази дека килограмите се само бројка Не е важно колку килограми имате, туку како тие се распоредени на вашето тело. ...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...
12 фото докази дека новата фризура го менува изгледот како со магично стапче Пластични операции, филери и тон шминка може да направат неверојатна трансформац...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg