8 тренд бои на коса со кои подготвено ќе ја дочекате пролетта


8 тренд бои на коса со кои подготвено ќе ја дочекате пролетта

Ања Тејлор Џој направи вистинска револуција со хит-серијата The Queen’s Gambit од повеќе аспекти – таа го врати интересот за шах, но она што најмногу го освои женскиот пол беше нејзината огнено црвена коса и стилизирањето на истата.

8-boi-na-kosata-za-prolet-01.jpg

Експертите предвидуваат дека ова е една од осумте нијанси кои ќе бидат особено популарни оваа пролет. Тука се секако и „ледените“ русокоси, како и посветлите прамени во предниот дел на лицето кои му даваат особено интересна „рамка“.

Ова се 8 нови трендови за боја на коса со кои подготвено ќе ја дочекате новата пролет:

Бајалаж во нежна, пастелна нијанса

Светли прамени во предниот дел на лицето

Крупни прамени во посветла боја

„Sand Tropez“ – русокоса со нијанса на песок

Црвена во стилот на The Queen’s Gambit

Ледена русокоса

Нијанса во боја на печурка

„Златно – црна“ нијанса

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бои за коса кои ќе ве направат помлади за 10 години Кога ниту една крема против брчки не е доволно добра да избрише неколку години ...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Женски потресни исповеди: Како останав без коса? Ќелавоста не е исклучиво машка болка. Иако примарно ги засега припадниците на по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg