Фризури од 90-тите за кои се смеевме, но полека повторно се враќаат во мода

Венче од плетенка

Во 90-тите плетенките беа доста популарни, а истото може да се каже и за денес. Ова е уште една фризура со плетенки која е одлична и за дневно, и за ноќно излегување.

frizuri-od-90-tite-na-koi-se-smeevme-no-sega-povtorno-stanuvaat-hit-06.jpg

„Пердуви“

И ова фризура од 90-тите бара тапирање и многу лак за коса, а и овојпат, денес е популарна „поприродна“ варијанта.

frizuri-od-90-tite-na-koi-se-smeevme-no-sega-povtorno-stanuvaat-hit-07.jpg

Кратка коса со кренати шишки

Денес сè повеќе девојки собираат храброст да ја скратат косата, а една од најпопуларните фризури за кратка коса е токму оваа.

frizuri-od-90-tite-na-koi-se-smeevme-no-sega-povtorno-stanuvaat-hit-08.jpg

„Палма“

Високото опавче повторно е хит, а и денес доста често оваа фризура се прави со големи стегачи.

frizuri-od-90-tite-na-koi-se-smeevme-no-sega-povtorno-stanuvaat-hit-09.jpg

Многу кратки шишки

Многу кратките шишки, најчесто во комбинација со кратка коса, е уште една фризура што ја пробуваат сè повеќе девојки.

frizuri-od-90-tite-na-koi-se-smeevme-no-sega-povtorno-stanuvaat-hit-10.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
9 популарни трендови за убавина кои биле хит и во минатиот век Знаевте ли дека сјајот за усни бил популарен уште во 70-тите години од минатиот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg