Џина (50) од Австралија е најсекси баба на светот - нејзиното најмало дете има 6 години, а има и внуче


Џина (50) од Австралија е најсекси баба на светот - нејзиното најмало дете има 6 години, а има и внуче

Има 4 деца од кои едната ќерка е на само 6-годишна возраст, но има и едно внуче. Џина од Австралија години наназад важи за „најсекси баба“ во светот.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje01.jpg

Џина Стјуарт е 50-годишна жена од Австралија, која стана хит во светските медиуми во 2018 година со својот младешки изглед. Тие ѝ ја доделија титулата „најсекси баба на светот“.

Џина е мајка на 4 деца, од кои најмалото има само 6 години, но и баба на едно внуче.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje02.jpgЏина со 6-годишната ќерка

Неодамна таа го прослави својот 50-ти роденден во раскошна вила.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje04.jpg

Таа открива дека клучот на нејзината фит линија е елиминирањето на глутенот од исхраната и консумирањето на антиоксиданти. Сето тоа надополнето со оптимизам и позитивно гледање на случувањата во животот.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje07.jpg

„Се чувствувам најдобро кога имам мали оброци со здрава храна. Верувам дека вие сте тоа што го јадете, мислите и чувствувате. Сето тоа ви го храни нивото на енергија секојдневно.

Кога сум под стрес си креирам мирен простор за себе за да ги наполнам батериите. Дефинитивно верувам во моќта на позитивното размислување и елиминирање на негативностите“, вели Џина која додава дека исто така секој ден пие многу вода и прави 10.000 чекори дневно за да се чувствува добро психички, а дел од нив ѝ се боса по плажа.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje08.jpg

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje06.jpg

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje05.jpg

Како изгледала Џина кога имала 19 години:

Повеќе нови Инстаграм фотографии од најсекси бабата на светот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Совршена жена - Софија Лорен на 82 години изгледа прекрасно (фото) Софија Лорен е една од ретките познати личност кои не ги кријат годините, а нема...
10 чудни работи кои се сметаат за сексапилни низ светот Европските и балканските идеали на убавина ни се добро познати, но што е со оста...
Немаат бели влакна и имаат густи, долги коси - која е тајната на жените од племето Јао? Во кинеското село Хуанглуо живеат жени од племето Jao кои имаат најдолги и најгу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg