Летен тренд кој никогаш не излегува од мода – идеи за плетенки кои ќе ве спасат од топлината (фото)

Доколку сте од оние што имаат навистина премногу „материјал“ кога станува збор за косата и мака мачите како да ја скротите, особено во текот на летниот период кога температурите се превисоки, а косата ве „полудува“, најдобриот начин да ја скротите е со помош на плетенки.

leten-trend-koj-nikogas-ne-izleguva-od-moda-idei-za-pletenki-koi-ke-ve-spasat-od-toplinata-foto-01.jpg

Со нив косата секогаш ќе изгледа модерно, стилизирано и уредно, а идеите се многубројни.

Доколку сте во потрага по нова летна плетенка, тренд кој апсолутно никогаш не излегува од мода, инспирирајте се од следните предлози:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...
7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg