Залепени трепки, неисчупани веѓи: 11 работи кои прават да изгледате како несредена жена
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Залепени трепки, неисчупани веѓи: 11 работи кои прават да изгледате како несредена жена

Мрсна коса прибрана во неуредно опавче, дамки од пот и дезодоранс на облеката се само дел од работите кои прават да изгледате неуредно.

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-01.jpg

Многу жени знаат да одберат тренди стајлинг и да посветат големо внимание на изгледот, но сепак да не изгледаат беспрекорно.

Која е причината?

Тие забораваат на малите детали во изгледот кои го расипуваат впечатокот.

Работи кои прават да изгледате како несредена жена:

Микс на парфем и дезодоранс – во комбинација мириса тешко и непријатно

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-02.jpg

Лошо нанесена пудра

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-03.jpg

Набрани хулахопки

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-04.jpg

Траги од шминка на облеката

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-05.jpg

Залепени трепки од лошо нанесен римел (или претходно неизбришан)

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-06.jpg

Флеки од римел под окото

zalepeni-trepki-neischupani-vegji-11-raboti-koi-pravat-da-izgledate-kako-nesredena-zhena-07.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 работи кои може да ги откриете за жената само според нејзината шминка Покрај тоа што шминката прави девојките да изгледаат многу поубаво, може и да от...
Како да изгледате свежо и средено, без да користите многу шминка? Секоја девојка сака да изгледа совршено, а ретки се оние кои обожаваат да помина...
9 работи по кои ќе препознаете лош салон за убавина Една личност и потстрижува и става трепки и шминка и прави маникир – едноставно ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg