6 пати кога славните дами сериозно потфрлија со црвениот кармин (и зошто)


6 пати кога славните дами сериозно потфрлија со црвениот кармин (и зошто)

Од Адел до Лејтон Мистер, славните дами го обожаваат црвениот кармин, сепак и ним им се случува да направат недозволиви грешки со него.

 6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-01.jpg

Црвениот кармин е симбол на страст, самодоверба, сексуалност... Тој е задолжителен во козметичката торбичка на секоја жена.

Па, не е ни чудно зошто славните дами го обожаваат.

Сепак, потребна е внимателност кога се носи црвен кармин.

На моменти и славните дами потфрлаат со него:

Кристина Ричи – изгледа била во брзање и на долната усна не нанела кармин до крај.

6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-02.jpg

Дав Камерон – ќе беше добро ако ја погодеше нијансата на црвениот кармин, односно ако тој ѝ одговараше со фустанот.

6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-03.jpg

Лејтон Мистер – сакала да го спои неспоивото и изгледа како за на маскенбал, црвениот кармин го искомбинирала со темна сенка за очи.

6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-04.jpg

Миша Бартон – има низа погрешни постапки во шминката на Миша, од масна кожа и претерување со златната сенка, до погрешен избор на кармин, кој нејзините тенки усни ги прави уште потенки.

6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-05.jpg

Деми Ловато – комбинацијата на пребел тен, со црвен кармин и трепки на „кукла“ ја прават како ретро порцеланска кукла, изгледа неприродно.

6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-06.jpg

Адел – нијансата е соодветно избрана, но усните не се правилно исцртани и карминот како да се разлева.

6-pati-koga-slavnite-dami-seriozno-potfrlija-so-crveniot-karmin-i-zoshto-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Голем нос, краток врат: Со какви трикови славните дами си ги кријат маните? (фото) Како Парис Хилтон визуелно ги крие големите стапала? Како Оливија Вајлд ги издол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg