8 навики за убавина кои секоја девојка треба да ги знае до 30-тата година

Да научат дека инвестирањето во квалитетна козметика е инвестирање во себе. Да пронајдат парфем кој ќе стане препознатлив за нив.

8-naviki-za-ubavina-koi-sekoja-devojka-treba-da-gi-znae-do-30-tata-godina-01.jpg

Девојките учат разни техники за истакнување на нивната убавина, но до 30-тата година од животот веќе потребно е да знаат одредени работи.

Навики за убавина кои треба да ги знаат девојките до 30-тата:

- Да нацртаат прецизна линија со туш.

- Да се нашминкаат комплетно за 10 минути.

- Да си ги средат веѓите без грешка.

8-naviki-za-ubavina-koi-sekoja-devojka-treba-da-gi-znae-do-30-tata-godina-03.jpg

- Да ја изберат вистинската нијанса на пудра за нивната кожа.

- Да си ја пронајдат совршената нијанса на црвен кармин, кој им прилега на тенот.

- Да научат како соодветно да го хидрираат лицето и да ја изберат вистинската крема за себе.

8-naviki-za-ubavina-koi-sekoja-devojka-treba-da-gi-znae-do-30-tata-godina-02.jpg

- Да пронајдат парфем кој ќе стане препознатлив за нив.

- Да научат дека инвестирањето во квалитетна козметика е инвестирање во себе.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На 7 години останала без раце и нозе, на 18 години изведува чуда со шминката Изабел од Велика Британија, која на 7 години ги изгубила рацете и нозете вели:„М...
Тура на убавина: 15 убавици со спој на гени од различни националности Кога ќе се спојат гените од различни националности, тогаш се раѓаат најубавите д...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg