27 идеи за шминка со кои ќе заблескате на новогодишната ноќ

Новогодишната ноќ веројатно е една од најпрославените вечери во годината, која на ваков или онаков начин преферираме да ја поминеме во кругот на најблиските – семејството, пријателите, нашите сакани.

27-idei-za-shminka-so-koi-kje-zableskate-na-novogodishnata-nokj-01.jpg

Меѓудругото, таа е совршена ноќ за да се обидеме да додадеме малку сјај и новина на нашиот изглед.

Новогодишната шминка може да биде забавна онолку колку што вие сакате и во никој случај не мора да сте на „најголемата забава во градот“ - за да го оправдате вашиот изглед.

Ако земеме предвид дека тогашната ситуација на некој начин ни ја „украде“ минатогодишната ноќ, оваа година експериментирајте со вашиот изглед, без разлика каде одите.

Покажете смелост, излезете од вашата „комфорна зона“ и заблескајте!

Во продолжение за вас издвоивме 27 новогодишни идеи за шминка кои ќе ви помогнат да заблескате во новата година:

Шарена креација

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 02 630x380.jpg

Розов „шмек“

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 03 630x330.jpg

Нежен изглед

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 04 630x330.jpg

Гламурозни трепки

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 05 630x330.jpg

Ѕвездени очи

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 06 630x330.jpg

Божица на златото

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 07 630x330.jpg

Суптилен сјај

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 08 630x330.jpg

Блескава галаксија

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 09 630x330.jpg

Црвена магија

27-novogodishni-idei-koi-kje-vi-pomognat-da-zableskate-vo-Novata-godina 10 630x330.jpg

Мила М. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

Како супермоделите пробуваат да го стопираат времето? (фото) Од сериозни операции, до ситни корекции и здрав начин на живот – славните модели...
Не пиете доволно вода и уште 9 причини зошто немате бујна и здрава коса Дали ја прескокнувате маската за коса или, пак, често користите „посилни“ продук...
Редовна масажа и уште 6 тајни на жените од Индонезија заради кои изгледаат 10 години помладо Маските од природни состојки се секогаш првиот избор на жените од Индонезија, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg