Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Делови од телото за кои забораваме да се грижиме и со тоа си го уништуваме изгледот

Ако малку подобро ги загледате секогаш средените луѓе на кои не можете да им најдете маана, ќе сфатите дека секогаш, без исклучок, се грижат за 9 делови од телото.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-001.jpg

Покрај облеката, шминката, фризурата, важно е овие делови од телото да ви бидат негувани и чисти:

1. Лакти – не смеат да бидат испукани и суви.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-01.jpg

2. Колена – исто така не смеат да бидат суви, ниту кожата да е потемна.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-02.jpg

3. Ушни школки – секогаш треба да се беспрекорно чисти.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-03.jpg

4. Стапала – редовната нега е клучна.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-04.jpg

5. Пределот околу очите – задолжително користете креми против брчки за кожата колку што може да изгледа помазно и одморено.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-06.jpg

6. Пределот под пазувите – секогаш треба да е чист и уреден.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-07.jpg

7. Глуждови – не заборавајте да ги негувате исто како што и целите нозе.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-08.jpg

8. Дланките и прстите – секогаш нека ви бидат мазни и намачкани со крема.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-09.jpg

9. Усни – никогаш не дозволувајте да испукаат или да се формираат суви делови.

delovi-od-teloto-za-koi-zaboravame-da-se-grizime-i-so-toa-si-go-unistuvame-izgledot-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тура на убавина: 15 убавици со спој на гени од различни националности Кога ќе се спојат гените од различни националности, тогаш се раѓаат најубавите д...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
Правилно користете ја турпијата и уште 8 совети за здрави и цврсти нокти За здрви и цврсти нокти, еднаш неделно правете си купка со малку лук и вода. Лук...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg