Тура на убавина низ 21 земја: Каква е специфичната убавина на жените во Бангладеш, а каква во Етиопија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Тура на убавина низ 21 земја: Каква е специфичната убавина на жените во Бангладеш, а каква во Етиопија?

Каква е специфичната убавина на жените во Гватемала, а каква на жените во Узбекистан? Жените од сите краеви на светот кријат посебна магија во себе.

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-01.jpg

Михаела Норок е фотограф од Романија која од 2013 година патува низ светот и преку својот објектив сака да ја прикаже специфичната убавина на жените од разни краеви на на светот.

Таа стекна светска слава со нејзиниот проект „The Atlas of Beauty“.

Сега, продолжува во ист стил за да покаже дека секоја жена крие посебна магија во себе.

Тура на убавина низ светот преку нејзините фотографии:

Романија

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-02.jpg

Мексико

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-03.jpg

Ирак

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-04.jpg

Намибија

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-05.jpg

Авганистан

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-06.jpg

Етиопија

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-07.jpg

Шпанија

tura-na-ubavina-niz-21-zemja-kakva-e-specifichnata-ubavina-na-zhenite-vo-bangladesh-a-kakva-vo-etiopija-08.jpg

Уште 7 жени на следната страна...Би можело да ве интересира:

Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
Каква шминка сакаат жените во различни земји низ светот? Иако кога станува збор за модата и убавината, трендовите се шират на светско нив...
Зошто жените по 30-тата година изгледаат подобро отколку во 20-ите? Дали сте забележале дека жените по 30-тата година изгледаат поубаво отколку во 2...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg