Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Ова е моето лице со брчки, моите виснати гради, стрии“ - инфлуенсерка прикажува дека 'Инстаграм животот' е нереален

„Запомнете дека тоа што го гледате онлајн не е баш реално. Тоа не се нашите тела, а особено не се нашите животи. Така што запомнете дека супер ви оди во животот.“

ova-e-moeto-lice-so-brchki-visnati-gradi-strii-influenserka-prikazhuva-deka-instagram-zhivotot-e-nerealen-01.jpg

Данае Мерсер (33) која живее во Дубаи е инфлуенсерка со повеќе од 2.4 милиони следбеници која има за цел да прикаже дека „Инстаграм животот“ е нереален. Односно дека таму прикажуваме совршеноство, кое всушност не постои.

Таа позира искрено и без филтри, со брчки, стрии, виснати гради, опуштено стомаче и нагласува дека тоа е реалниот живот.

Во една од последните објави вели:

„Совршенството не може да биде постигнато, можеме само да му се приближиме, па така нашите животи ги минуваме бркајќи цел, која всушност никогаш не можеме да ја постигнеме.

Тоа е ужасно, тоа е игра која не треба да ја играме. Филтрите и едитирањето на фотографиите може да биде забавно, но бидете внимателни, за себе и за тие околу вас.

Внимавајте на вашето ментално здравје и запомнете дека тоа што го гледате онлајн не е баш реално. Тоа не се нашите тела, а особено не се нашите животи. Така што запомнете дека супер ви оди во животот.“

Повеќе фотографии од Данае:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка на 4 деца искрена како изгледа во бикини - ги сликаше стриите одблиску Сара Никол Лондри од Канада искрено прикажа како изгледа во бикини, а потоа си г...
Скока на јаже и во бременоста - Адријана Лима ги откри тајните за совршен изглед (фото) Голем број бремени жени имаат проблеми со кожата на лицето, а Адријана Лима блес...
Митови за нега на кожата на лицето во кои треба да престанете да верувате Дали мислите дека само скапите кремови се навистина ефикасни или, пак, сметате д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg