Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите)

За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова е совршената фризура... Бела Хадид и Кендал Џенер ја обожаваат.

hit-frizurata-za-leto-2022-meduza-opavche-i-kako-da-ja-napravite-01.jpg

Годинава хит летна фризура ќе биде „медуза опавчето“, кое славните дами веќе го носат.

За деновите кога е претопло и не знаете што со косата, оваа фризура е совршениот избор.

Станува збор за високо опавче и плетенки од него.

Бела Хадид е една од првите дами кои ја прославија оваа фризура.

Бела Хадид

hit-frizurata-za-leto-2022-meduza-opavche-i-kako-da-ja-napravite-07.jpg

hit-frizurata-za-leto-2022-meduza-opavche-i-kako-da-ja-napravite-02.jpg

Кендал Џенер

Инфлуенсерките даваат и детално видео упатство како да си ја направите оваа фризура:

@georgina.gigii I’m sorry but I had to use this song #hairtok #braids #hairtutorial #greasyhairstyle #mode #ootd ♬ What your favourite curse word remix - Duke & Jones

@vsarahmaria First tutorial what y’all think?? #bellahadidhairstyle #hairtutorial #braidedponytail #twostrandbraid ♬ original sound - rennyxaudios

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
„Барби опавче“ - хит фризура за пролет 2022 (фото) Стилски, женствено и малку ретро „Барби опавчето“ ќе ви врати спомени од детство...
Голем нос, краток врат: Со какви трикови славните дами си ги кријат маните? (фото) Како Парис Хилтон визуелно ги крие големите стапала? Како Оливија Вајлд ги издол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg