Како цртана: Убавица од Куманово го освојува модниот свет - во брак е со познат косовски рапер (фото)

Убавата Арбенита Исмајли, родена во Куманово, е во брак со 24-годишниот косовски рапер Феро, а се реализираше и во улогата на мајка. Нејзината убавина го освојува модниот свет...

kako-crtana-ubavica-od-kumanovo-go-osvojuva-svetot-vo-brak-e-so-poznat-kosovski-raper-foto-01.jpg

Арбенита Исмајли веќе години наназад го освојува модниот свет. Убавицата, која е родена во Куманово, моментално соработува со бројни врвни модни брендови и гради светска кариера.

Таа е и Инстаграм ѕвезда со 697.000 следбеници.

Арбенита која по потекло е од Косово, но е родена во Куманово, а се школувала во Скопје, сега повторно живее во Косово со познатиот рапер Феро (24), чие име е Феронит Шабани.

kako-crtana-ubavica-od-kumanovo-go-osvojuva-svetot-vo-brak-e-so-poznat-kosovski-raper-foto-02.jpg

Парот стапил во брак во февруари 2021 година, a се реализираа и во улогата на родители. 

https://www.instagram.com/p/CeMDRvfD8zb/

Арбенита во една пригода на Инстаграм Стори сподели дека има 4 сестри. Една од сестрите на Арбенита е Алмедина Исмајли, која гради кариера на новинар во Македонија и е убавица како и нејзината сестра.

kako-crtana-ubavica-od-kumanovo-go-osvojuva-svetot-vo-brak-e-so-poznat-kosovski-raper-foto-03.jpg

Арбенита споделува детали од своето секојдневие и на својот ТикТок профил.

@arbenitacandyyy #arbenitaismajli #ferofera #ninashabani @allesbaba0280 @arbenitaism ♬ original sound - Arbenita Ismajli

Повеќе фотографии од Арбенита:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Веѓи исчешлани нагоре - тренд кој го обожаваат девојките во Македонија Катарина Ивановска и низа девојки од Македонија го обожаваат трендот на волумено...
8 мажи кои се доказ дека во Турција живеат вистински заводници Има нешто посебно во мажите од Турција, зарем не? Фото докази дека таму живеат в...
Македонки на Инстаграм со впечатлива убавина (фото) Македонија е земја на убави луѓе, а овие Македонки се доказ за тоа... Со својот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg