8 продукти за убавина што ги одминуваме во продавница, но може да бидат корисни

Како што прајмерот за лице ја измазнува кожата и прави пудрата да изгледа многу подобро, ист ефект има и прајмерот за очи – која сенка и да ја ставите, ќе изгледа многу поубаво ако претходно нанесете прајмер на очите. Кои други продукти настојуваме да ги одминуваме, но не треба?

8-produkti-za-ubavina-shto-gi-odminuvame-vo-prodavnica-no-pravat-golem-razlika-01.jpg

Денес постојат толку многу продукти и производи за убавина, што некогаш е тешко да одредиме што ни е навистина потребно.

Постојат продукти што ги користиме скоро сите, но постојат и такви што настојуваме да ги одминуваме, несвесни дека можат да направат голема разлика.

Осум вакви продукти во продолжение:

Венче или голем стегач за коса

Многу е поедноставно да ставите венче или голем стегач за коса, наместо да ја собирате косата во опавче или пунџа.

Дури и ако дома имате венчиња за коса, препорачливо е да купите посебно за шминкање бидејќи секогаш постои можност да го извалкате.

8-produkti-za-ubavina-shto-gi-odminuvame-vo-prodavnica-no-pravat-golem-razlika-02.jpg

Масло за кутикули

Доволно е само да обрнете малку повеќе внимание на кутикулите и вашиот маникир ќе изгледа многу подобро.

Наједноставниот трик за ова е масло за кутикули кое ја омекнува кожата.

8-produkti-za-ubavina-shto-gi-odminuvame-vo-prodavnica-no-pravat-golem-razlika-03.jpg

Прајмер за трепки

Со комбинација од прајмер и маскара, нема ни да помислите на вештачки трепки.

Прајмерот има полесна текстура од маскарата, а ги прави трепките подолги и погусти. Ова доаѓа до израз кога врз него ќе ставите и маскара.

8-produkti-za-ubavina-shto-gi-odminuvame-vo-prodavnica-no-pravat-golem-razlika-04.jpg

Фиксатор за шминка

Нема потреба да купувате прескапи шминки за да ви траат повеќе.

Треба само да си купите фиксатор со чија помош шминката ќе ви трае и неколку часа подолго.

8-produkti-za-ubavina-shto-gi-odminuvame-vo-prodavnica-no-pravat-golem-razlika-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Природни продукти кои ќе ви помогнат да се справите со акните (а веќе ги имате дома) Алое вера, краставица - постојат природни намирници кои можат да ви помогнат во ...
Чести грешки со кои несвесно си ја уништувате кожата (и ја зголемувате појавата на брчки) Користите исти продукти во лето и зима, а нанесувате крем со фактор само кога е ...
Чај од бел трн, кефир: Како кожата на Марго Роби изгледа беспрекорно во новиот филм „Barbie“? Експертот за здравје кој соработувал со Марго Роби за време на снимањето на Barb...
Пазуви, колена: Делови од телото што несвесно ги запоставуваме (и треба подобро да ги негуваме) Кожата на лактите и колената се суши полесно, па важно е редовно да ѝ правите пи...
10 навики за нега и убавина на Бразилките поради кои имаат прекрасна кожа и изгледаат помладо Бразилките пијат вода од кокос, не излегуваат од дома без заштитен фактор дури и...
Зошто косата ви се мрси често и како да се справите со овој проблем? Постојат многу причини за често мрсење на косата – од неправилно миење, до хормо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg