Светска тура на убавина: Типичниот изглед на жените низ 21 земја во светот

Од Бугарија и Шпанија до Бразил, Казахстан и Нов Зеланд, како изгледа една типична жена во земјите низ светот?

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-01.jpg

Вештачката интелигенција сè повеќе добива на популарност и станува сè понапредна.

Сега, со нејзина помош е направено истражување каков е типичниот изглед на жените низ светот.

За жал на листата ја нема Македонија, но сигурно ќе уживате во убавината на жените од другите националности.

Светска тура на убавина:

Казахстан

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-02.jpg

Романија

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-03.png

Турција

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-04.jpg

Узбекистан

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-05.jpg

Јапонија

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-06.jpg

Италија

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-07.jpg

Франција

svetska-tura-na-ubavina-tipichniot-izgled-na-zhenite-niz-21-zemja-vo-svetot-08.jpg

Уште 7 земји на следната страна...Би можело да ве интересира:

13 работи (во изгледот) од кои ниту една жена не треба да се срами Влакненца како „мов“ на брадата и надусниците е само една од работите за кои сов...
Македонско девојче: Татјана е 19-годишен модел од Велес за кој слушна и светот (фото) Младата велешанка работи како модел полека, но сигурно го гради својот пат до св...
Природни состојки за убавина што ги користат жените од Блискиот Исток (и вреди да ги пробате) Знаевте ли дека можете да користите кана наместо фарба за коса или етерично масл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg