7 навики на луѓето кои никогаш не се мачат околу чистењето на домот

Дали чистењето на домот за вас претставува тешка и напорна задача за која ви е потреба голема и долготрајна подготовка? Дали кога ќе помислите на чистење во глава ви навираат слики на крв, пот и солзи?

7-naviki-na-lugjeto-koi-nikogash-ne-se-macat-okolu-cistenjeto-na-domot-01.jpg

Не мора да биде така. Некои луѓе немаат потреба од долгочасовно чистење на домот само затоа што се придржуваат до неколку златни правила.

Ова се дел од тие правила:

1. Тие секогаш ги враќаат работите на место од каде ги земале.

2. Секоја ноќ ги средуваат алиштата кои ги носеле во текот на денот. Или ги диплат или ги ставаат за перење.

3. Не дозволуваат садовите да се насоберат, односно после секој оброк ја мијат чинијата од која јаделе.

4. Веднаш ги бришат површините кои ги употребиле.

5. Тие често употребуваат правосмукалка.

6. Секое утро се вртат и го средуваат својот кревет.

7. Секогаш ги фрлаат непотребните работи.

Би можело да ве интересира:

Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...
11 совети и трикови со кои вашата бањa ќе заблеска како нова За брзо и ефикасно чистење на завесата од кадата, испрскајте ја со средство за ч...
Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg