Домаќински трикови собрани на едно место кои со сигурност ќе ви се најдат


Домаќински трикови собрани на едно место кои со сигурност ќе ви се најдат

Кога ќе помислите дека сте виделе сè, секогаш се лажете. Благодарение на интернетот, никогаш не е доста од нови идеи и трикови на секое поле.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat-01.jpg

Па така, кога се работи за домаќинството, има премногу трикови кои може да ви го олеснат животот.

Ќе ви се најдат во секоја прилика, а вам можеби никогаш не би ви паднале на памет.

Неколку идеи за во домаќинството:

1. Овошјето ќе стои подолго во садот на маса ако ставите и лимон.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat02.jpg

2. Ставете ги компирите и кромидот во држач на папки и чувајте ги во шкафче во кујна.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat-03.jpg

3. Нов начин на складирање градници без да се уништат.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat-04.jpg

4. Влакната од тепихот лесно може да се исчистат со бришач за стакла.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat05.jpg

5. Доколку имате стари кутии од CD-иња, искористете ги за складирање кабли.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat-06.jpg

6. Ако сакате да пренесете повеќе парчиња облека без да се изгужваат, закачете ги и ставете ги во вреќа за ѓубре.

domakjinski-trikovi-sobrani-na-edno-mesto-koi-so-sigurnost-kje-vi-se-najdat-07.jpg

Уште 7 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

4 трикови со кои ќе ги поправите фармерките што ја изгубиле формата Сите сме се нашле во ситуација кога омилените фармерки ќе се рашират од носење и...
4 трикови со кои свеќите ќе ви траат подолго Свеќите се украс во домот кој има и естетска, и практична намена. Различните бои...
Како да ја исчистите кожената јакна дома? Кожената јакна е модно парче кое може да се носи речиси во секоја сезона и во мн...