Како да го продолжите животниот век на долната облека?


Како да го продолжите животниот век на долната облека?

Одржувањето на убавината не е лесно, а тоа го вклучува целосниот изглед, стилот и долната облека.

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-01.jpg

Залудно е да сте најнашминкани и најдотерани, ако од блузата ви се гледа нерамниот градник или се чувствувате неудобно.

Жените се соочуваат со проблем при одржувањето на долната облека, бидејќи најчесто, поголем дел од неа, брзо се уништуваат.

Во продолжение, погледнете некои трикови за продолжување на животниот век на долната облека:

Градниците чувајте ги соодветно, исправено, а не стуткано

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-02.jpg

Деликатните материјали перете ги на рака и не ги мешајте со друга облека

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-03.jpg

Не оставајте долната облека да кисне во вода - ставете детергент, истријте, исплакнете

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-04.jpg

Не ги оставајте да се сушат градниците со нераспределена тежина

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-05.jpg

Сушете ги соодветно

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-06.jpg

Избегнете непријатен мирис и оставете ги надвор

kako-da-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-dolnata-obleka-07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи кои никогаш не треба да завршат во машина за перење облека Колку пати ви се случило кога ќе ги извадите панталоните од машина за перење да ...
Корисни трикови за облека и чевли, заради кои животот ќе ви стане поле... Веројатно и вие паничите кога ќе забележите дамка на некое омилено парче облека ...
Како да го продолжите рокот на траење на свежите букети? Ако сте од оние кои сакаат да имаат вазна полна со свежо цвеќе, сигурно сте се с...