11 трикови како да не „полудите“ додека сте дома во самоизолација

Дали седењето постојано дома ви создава анксиозност? Како да си помогнете?

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-01.jpg

Сигурно и вие периодов минувате многу време дома, а вашиот дом ви стана и канцеларија и фитнес центар и сѐ во едно.

Мора да се потрудите домот да си го направите пријатен за да се чувствувате убаво во долгите часови што ги минувате таму.

Како просторот да ви биде попријатен во време на самоизолација:

Исчистете го и тргнете ги од непотребните работи.

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-02.jpg

Креирајте си катче кое ќе ви биде за читање и релаксирање.

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-03.jpg

Прераспоредете го мебелот за да ја освежите собата без да трошите пари.

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-04.jpg

На неколку дена ставајте си ваза со свежо цвеќе за подобро расположение.

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-05.jpg

Закачете ги новогодишните сијалички повторно на некоја полица, ќе дадат топлина.

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-06.jpg

Запалете си мирсливи свеќи.

11-trikovi-kako-da-ne-poludite-dodeka-ste-doma-vo-samoizloacija-07.jpg

Уште 5 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...
Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...
15 генијални трикови за чистење и организирање на домот што веднаш ќе сакате да ги пробате Можете да го освежите тепихот со мешавина од сода бикарбона и неколку капки етер...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg